Чечельницька селищна рада
Чечельницький район, Вінницька область

Заняття "Лялька-оберіг" у ДНЗ "Калинка"

В Комунальному дошкільному навчальному закладі ясла-садок «Калинка» Чечельницької селищної ради було проведено майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. Усі педагоги мали змогу долучилися до народних традицій та виготовити традиційні українські сувеніри своїми руками. Зупинились на виготовлені ляльок-мотанок. Майстер-клас підготувала і проводила музичний керівник Шепітко Світлана Іллівна.

З давніх-давен відомо, що саме лялька є відображенням  національної культури людства. Тому і створення кожної ляльки потребує глибокого вивчення традицій, історії побуту, костюма.

Загальновідомо, що лялька-мотанка зроблена своїми руками, вважається одним із найдавніших символів слов’янської культури.

Однак сьогодні великим попитом користуються саме сувенірні ляльки. Єдиною відмінністю традиційного виробу від сувенірного  є техніка виконання окремих елементів. Все, що треба для виготовлення, є навколо нас, і воно своє, рідне, і нічим незамінне.

Усі учасники майстер-класу натхненно, з великим ентузіазмом створювали своїх лялечок, подекуди виявляючи неабияку фантазію та творчий підхід, а результатом своїх старань вони здивували не лише себе, але й своїх близьких.

     

    « повернутися до списку новин